Problemy z prostatą

Problemy z prostatą stanowią dla wielu mężczyzn temat tabu. Pojawiają się najczęściej po 50 roku życia i są jedną z największych obaw dojrzałych mężczyzn. Tymczasem, nieleczony od wczesnych stadiów stan chorobowy poważnie zagraża zdrowiu i życiu człowieka.

Gruczoł krokowy, popularnie nazywany prostatą, stanowi część układu rozrodczego mężczyzny. Znajduje się w bliskim sąsiedztwie pęcherza moczowego oraz penisa. Głównymi problemami jakie występują po 50 roku życia mężczyzny są rozrost tego gruczołu oraz rak prostaty.

Poniżej tego wieku wspomniane schorzenia pojawiają się niezwykle rzadko. Po 40 roku życia cierpieć można na zapalenie prostaty, które w tym wieku jest całkowicie uleczalne. Głównym objawem problemów z prostatą jest ból podczas oddawania moczu.

Wskazywać może na wiele schorzeń, ale jest bardzo łatwy do wychwycenia i należy się z nim udać niezwłocznie do lekarza. Zachorowaniom na prostatę sprzyja dieta, gdzie dominują produkty mleczne oraz zwierzęce tłuszcze. Dlatego wchodząc w fazę wieku średniego ze zdwojoną siłą zadbać należy o wprowadzenie do jadłospisu ryb, zielonych warzyw oraz owoców.

www.artcd.pl