Budowa placu zabaw

www.polandmuaythai2014.eu

Własny plac zabaw to raj dla każdego dziecka. Kreatywni rodzice mogą postarać się o jego budowe tuż pod oknami swojego domu w ogrodzie. Wcale nie musi w nim znajdowac się pełne wyposazenie.Czasem wystarczy tylko huśtawka i piaskownica. Jak wykonac te dwa podstawowe elementy? Jakie materiały będą niezbędne do ich stworzenia? Kilka praktycznych wskazówek znajdziesz w artykule poniżej.

Budowa huśtawki i piaskownicy dla dziecka

Huśtawka jest jednym z najbardziej porzadanych przez dzieci sprzętem. Jej budowa nie należy do bardzo skomplikowanych i zajmie maksymalnie kilka godzin.

Warto zaopatrzyć się w:

  • drewnianą, okrągłą belke, której średnica nie powinna przekraczać 10 centymetrów
  • łączniki do huśtawki
  • kotwę
  • wkręty
  • zawiesia
  • siedziska
  • mocny łańcuch

Po zgormadzeniu tych wszystkich materiałów możemy przejść do konstruowania huśtawki. Niezbędna bedzie zapewne pomoc drugiej osoby, ponieważ montaż może okazać się zbyt ciężki dla pojedyńczego człowieka. Kiedy huśtawka dla dzieci będzie gotowa można przejść do zbudowania piaskownicy. Najlepszym materiałem do jej budowy bedzie drewno. Nie warto szukać lepszych rozwiązań, ponieważ zdecydowana wiekszość piaskownic jest konstruowana z użyciem tego budulca. Na początku warto wybrac dobrą lokalizacje. Piaskownica nie może narażać dziecka na niebezpieczeństwo pod postacią nadmiernego promieniowania słonecznego.

Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie ulokowanie jej tuż pod drzewem w ogrodzie. Doskonale, gdy widok na to miejsce mamy prosto z kuchni lub salonu. Ponieważ dzięki temu zawsze możemy obserwować swoje pociechy. Następnie przechodzimy do wyboru piasku. Piaskownica bez niego nie spełniałaby swojej roli. Podstawowym warunkiem jest to by był on przebadany bakteriologicznie. Nikt nie chce narażać dziecka na choroby lub uczulenia, a takich można spodziewać się po kontakcie z nieprzebadanym piaskiem.

Piasek nie jest drogi, wystarczy zainwestować w 10 kilogramów. Ta ilość powinna wypełnić piaskownice i zapewnić dzieciom frajde. Ciekawostką jest nowośc w postaci kolorowego piasku do piaskownic. Można go nabyć po trochę wyższej cenie niż zwykły piaskowiec, ale warto poświęcić kilkadziesiąt złotych by zapewnić dzieciom pradziwą frajde. Po przygotowaniu małego placu zabaw możemy podziwiać bawiące się dzieci w przydomowym ogrodzie, zamiast martwić się o ich bezpieczeństwo na oddalonym placu zabaw. To znacznie zwiększa poczucie komfortu zatroskanych opiekunów. Dlatego warto rozważyć możliwość samodzielnego wykonania prostej piaskownicy i huśtawki.

drzwiczki rewizyjne na wymiar