Panie do ginekologa…

Wyzwania związane ze zdrowiem i odpowiednią dbałością o nie nie zawsze są uniwersalne. Owszem, generalnie wszyscy powinniśmy się badać, zdrowo się odżywiać – to oczywiste. Są jednak w tym wszystkim działania specyficzne ze względu na płeć, o których absolutnie nie powinniśmy zapominać.

Kobiety muszą dbać o swoje „damskie sprawy”, czyli regularnie odwiedzać gabinet ginekologa. Można wręcz stwierdzić, że z wiekiem zapotrzebowanie na takie badania rośnie jeszcze bardziej. Przekroczenie 30.

roku życia oznacza, że pora przeprosić się z wizytami u specjalisty, które muszą być bardziej regularne niż do tej pory. Dojrzałe panie są bowiem bardziej narażone na problemy z drogami rodnymi, zwłaszcza z jajnikami. Nieustannie wysokie jest też zagrożenie rakiem piersi, stąd konieczność wykonywania systematycznych samokontroli, a w razie zauważenia nieprawidłowości – natychmiastowo wizyta celem zweryfikowania sprawy.

Oczywiście nie wolno też zapomnieć o badaniach mammograficznych. Te ostatnie są w pełni refundowane i wiele pań dostaje pocztą specjalne zaproszenia.

Eleganckie, ręcznie haftowane szaty liturgiczne produkcji Haftina Atelier www.bezparadontozy.pl