Budowa domku dla lalek

www.cowsolankach.eu

Prawie każda mała dziewczynka marzy w dzieciństwie o własnym domku dla lalek. Często dzieci prosza rodziców o kupno gotowych juz zabawek, które mają dosyć wysokie ceny. Istnieje rozwiązanie tego problemu. Znacznie taniej bedzie kosztowało własnoręczne stworzenie domku. Jednakże będzie ono wymagało poświęcenia odrobiny wolnego czasu i cierpliwości. Cieszy to z pewnością zapalonych majsterkowiczów, jacy tylko czekaja na to by móc pobawić sie w budowniczych. Jak wykonac taki domek da lalek? Jakie materiały będą niezbedne do jego stworzenia?

Własnoręcznie wykonany domek

Podstawowym materiałem będzie sklejka np. brzozowa, którą bardzo prosto dostac w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. To na nią nanosimy rysunki poszczególnych ścian oraz dachu. Bedzie tutaj potrzebna precyzja! Należy użyć liniki i dobrze odmierzyć każdy fragment, poniewaz całość bedzie składana niczym układanka. Niezbędny okaże się ostry nożyk, klej, kilka śróbek. To dizęki nim połaczysz ze soba poszczególne ścianki i kolejne piętra. Najtrudniejszy w wykonaniu może okazac się dach, zwłaszcza odpowiednie wykonanie jego skosów i pokrycia. Wiertarka ułatwi wkecanie poszczególnych śródbek, wiec jest jak najbardziej mile widziana. Po złożeniu układanki można przejsc do malowania za pomocą farb impresyjnych poszczególnych ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

Bardziej kreatywni zapewne zdecydują sie na stworzenie eleganckiej dachówki. To dobry sposób na poćwiczenie swpich zdolności manualnych oraz anielskiej cierpliwości rodzica! W środku domku nie może zabraknąć mebelków dla lalek. Dziewczynki byłyby zawiedzione ich brakiem. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie wszelkich małych pudełeczek, z których można wykonac szafki i łóżka. Również stoliki uda się zrobić z opakowania np. po biżuterii. Im więcej bedziemy mieli pomysłow tym lepiej. Wszelkie, małe skrawki materiału moga zostać wykorzystane w praktyczny sposób. To z nich można wykonać zasłonki, pościele i obrusy. Kiedy wszystko będzie gotowe sprawdźmy wytrzymałość domku na próby jego rozerwania, rozklejenia itp. Nigdy nie wiadomo, co dzieciom przyjdzie do głowy. Lepiej samodzielnie wyłapać niebezpieczne dla ich zdrowia elementy i podjąc próbę ich zniwelowania niż czekać, aż wydarzy się coś niedobrego. Gotowy domek dla lalek można wręczyć ukochanej córce. Szczególnie, gdy otrzyma go na święta Bożego Narodzenia, urodziny lub WIelkanoc wywoła to na jej twarzy niepowtarzalną radość. Warto poświęcić kilka złotych by zobaczyć niezwykły usmiech na twarzy malucha.