Drewno z betonu?

Drewno jest dość drogim materiałem, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Warto mieć również na uwadze, że nie wszędzie opłaca się je montować. Na przykład na przydomowych tarasach zdaje się to być nieopłacalne.

Są jednak materiały, które znakomicie je imitują. W otwartej przestrzeni drewno byłoby narażone na działanie czynników atmosferycznych i czasami po prostu szkoda pieniędzy na wykładanie nim powierzchni tarasów. Można jednak wykorzystać do tego beton, którego tekstura znakomicie imituje drewnianą powierzchnię.

Pod względem wizualnym jest to z pewnością interesujące rozwiązanie, a pod względem praktycznym i ekonomicznym zdaje się ono wręcz idealne. Chociaż ktoś mógłby powiedzieć, że „betonowe drewno” jest jakimś absurdem, to jednak najpierw radzimy się z nim zapoznać, a dopiero potem wypowiadać się w tym temacie. Oczywiście, producenci oferują nam również materiały, których tekstury do złudzenia przypominają np.

płytki ceramiczne czy też kamień. Takie materiały można z powodzeniem stosować również w zamkniętych pomieszczeniach. Oryginalność materiału nie jest przecież tak istotna, jak jego właściwości i wygląd.

pręty nierdzewne sześciokątne