Jak działa pompa insulinowa?

Cukrzyca wymaga stałego kontrolowania poziomu cukru we krwi. To właśnie na tej podstawie określana jest ilość aplikowanej insuliny. Dotychczas chorzy zmuszeni byli korzystać z glukometru.

Obecnie w świecie medycyny pojawiło się nowocześniejsze urządzenie, które znacznie ułatwia kontrolowanie choroby. Tym urządzeniem jest pompa insulinowa. Pompa insulinowa samodzielnie dokonuje pomiarów stężenia glukozy we krwi.

Taki pomiar odbywa się nawet kilkadziesiąt razy podczas dnia. Chory może mieć dostęp do pomiarów. W zależności od uzyskanych wyników, urządzenie odmierza określoną część insuliny.

Dzięki pompie insulinowej praktycznie można unikać konieczności częstego nakłuwania. Dla chorych jest to spore ułatwienie. Warto jednak wspomnieć, że pompy insulinowe to także drogie urządzenia.

Zakup pojedynczej pompy insulinowej to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Pomimo tego wielu chorych decyduje się na posiadanie takiego urządzenia. Pompy insulinowe są bardzo proste, a zarazem bezpieczne w użyciu.

centrumulanska.pl wybielanie łódź