Czy warto stosować inhalacje?

Choroby górnych dróg oddechowych są bardzo częste głównie w okresie jesienno-zimowym. W większości przypadków katar jest nieszkodliwą dolegliwością, jednak z pewnością bardzo uciążliwą. Warto pamiętać, że dzięki inhalatorom można znacząco skrócić czas trwania choroby.

Inhalatory zaliczane są do wyrobów medycznych, w których lekarstwo podawane jest drogą wziewną. Inhalatory są powszechnie nie tylko w szpitalach, ale także w prywatnych domach. W jakich dolegliwościach można zastosować inhalatory? Z pewnością inhalatory są przydatne w takich chorobach, jak katar alergiczny, mukowiscydoza, astma oskrzelowa, rozedma płuc.

Warto jednak pamiętać, że nie we wszystkich chorobach można stosować inhalatory. Przeciwwskazaniem jest gruźlica, nowotwory dróg oddechowych czy krwawienie z dróg oddechowych. Inhalacje mogą być stosowane również przez osoby zdrowe.

Wówczas do inhalacji mogą służyć określone olejki aromatyczne, jak np. mięta. Inhalacje z pewnością korzystnie wpływają także na ogólne samopoczucie.

https://www.formeds.com.pl/cat/112/Kwas-foliowy Urologia Poznań